Stress tapab? Loe, kuidas erinevad tähemärgi esindajad stressiga toime tulevad

Magamine
Magamine Foto: Anni Õnneleid
82 jagamist
0/0
häält

Paraku ei ole stressi osas meist keegi immuune! Küll aga peitub erinevus selles, mis stressi põhjustab ja kuidas pingelistes olukordades toime tullakse. Kes päikesemärkidest stressab mineviku ja tuleviku pärast, kes kardab kõige üle kontrolli kaotada ning kes muutub privaatsuse puudumisel närviliseks? Horoskoop paljastab kõikide tähemärkide loomuse ja annab ülevaate igaühe isiklikust suhtest selle kurikuulsa stressiga.

Jäär

Enamasti on üks tõeline Jäär lõbus, elujõuline ja tulvil tulisest võistlushimust. Tühised solvangud või kellegi kadedusest tingitud mürgine pilk teda juba nii kergelt rivist välja ei aja. Samas ei ole Jäära sütikpommi nöör ka lõputult pikk, ausalt öeldes on see isegi üsna lühike ja kergelt süttiv, kui tema taluvuse piir mingil põhjusel ületatud on. Ja nii võibki lõbus ja sõbralik Jäär hetkega muutuda sõjakaks ja temperamentseks tegelaseks, kes ägedalt rusikaga vastu lauda lööb, kõik, mis tal vähegi pähe tuleb, kõva häälega endast välja karjub või vihaselt enda kaaslase eest seitsme tuule suunas minema tormab. Õnneks ei pea Jäär tavaliselt lõputut viha ega ole seepärast ka pikka aega pinges. Selleks, et keerulistest olukordadest võidukalt välja astuda, on Jääral tarvis probleemidega selgelt ning konkreetselt silmitsi seista, sest segasus ja arusaamatus põhjustab tõelisele Jäärale kõige enam stressi.

Olgugi, et Jäärale võib tema vastupandamatu energia ületamatuna tunduda ning isegi ootamatu kümetuse või viiruse korral eelistab ta kodus terveks ravimise asemel võitmatu superkangelase kombel ringi kepselda, on inimvõimetel siiski omad piirid ning seega tuleks ka temal stressi vältimiseks endale piisavalt kosutavat puhkust lubada.

Sõnn

Olgugi, et Sõnn ei ole oma loomuselt tuliselt temperamentne, võib teda siiski äärmiselt kangekaelseks tegelaseks pidada. Pingelistes situatsioonides või konfliktides võib Sõnn jonnakalt pikaks ajaks enda põhimõtetele kindlaks jääda, seda isegi juhul, kui ta sügaval sisimas mõistab, et võib-olla oleks mõistlikum enda põhimõtted uue valguse käes pisut ümber hinnata. Seega tasuks tal stressirohkel perioodil tõsiselt järele mõelda, et kas sisemine pinge pole ehk tingitud tema enda vankumatust kangekaelsusest. Võib-olla piisab olukorra muutmiseks ainult mõnest lihtsast muudatusest või uuendusest.

Üks asi, mis töökale ning sihikindlale Sõnnile meeletut pinget võib tekitada, on ebaedu. Selle asemel, et ebaõnnestumist kui kasulikku õppetundi võtta, suhtub ta sellesse pigem kui endapoolsesse saamatusse ja oskuste puudumisse. Tänu enda rahulikule iseloomule, ei ole Sõnn üldjuhul konfliktidest huvitatud ning võib seega tunda hirmu enda sõnade või tegude potentsiaalsete tagajärgede ees. Selleks, et stressi maandada, tuleks Sõnnil enda inimlikesse eksimustesse kergemini suhtuda ja mõista, et ta võib küll kontrollida enda sõnu ja tegusid, kuid ta ei saa kontrollida seda, kuidas teised nende peale reageerivad.

Kaksikud

Kaksikutest tegelane suudab üldjuhul positiivset nooti hoida ning tänu enda nutikusele ja loogilisele mõtlemisele paljudest probleemidest võitjana välja astuda. Kuna Kaksikutest päikesemärgi esindaja puhul on tegemist siiski kõigest sureliku inimolendiga, siis ei ole ka tema lõpmatult immuunne argimurede ja stressi osas. Selleks, et keerulistes situatsioonides tugevaks jääda, tuleks tal võtta hetk aega mõtlemiseks ja meenutada kõiki neid probleeme, millest ta alati vapralt välja on suutnud tulla. Niiviisi toimides inspireerib ta end aina uuesti ja uuesti kaval, tugev ja võitmatu olema!

Juhul, kui seltskondlik Kaksik peaks end tõrjutuna tundma või tema vestluspartner laseb tema sõnadel lihtsalt tühjalt tuulde lennata, on õhus üsna pea ebameeldiva pinge lõhna tunda. Antud pingele ei pruugi küll metsikut draamat järgneda, kuid tema vandenõulaslik vaikimine ja solvunud pilk ütlevad rohkem kui tuhat sõna. Selleks, et selliseid ebamugavaid olukordi vältida, tuleks kõnealusel päikesemärgil valida tähelepanelikumalt endale vestlukaaslasi ning hoiduda ülemõtlemisest, milles ta kord loomupäraselt juba väga osav on!

Vähk

Selleks, et emotsionaalse Vähi tunded riivatud saaksid, pole palju vaja- piisab vaid mõnest valest sõnast või tegemata jäänud lubadusest. Samuti võivad minevikus aset leidnud sündmused ning mure tuleviku suhtes temas stressi ja pinget tekitada. Kuuludes oma loomuselt kinniste päikesemärkide hulka, võib Vähk abi otsimise asemel sügavalt endasse tõmbuda. Kõige enam vajab Vähk täisväärtuslikuks eksisteerimiseks kindlust ja turvalisust- seda nii vaimses kui ka füüsilises mõttes. Nende puudumise korral tõuseb tema stressitase niivõrd kõrgele, et tugev koorik, millel ta enda ümber tekkida on lasknud, puruneb lõpuks lihtsalt tuhandeks tükiks ning tema tõelised emotsioonid murravad tee päevavalguse kätte.

Mediteerimine, hingelähedust ja turvalisust pakkuvad tegevused on need, mis Vähil stressiga toime aitavad tulla. Lisaks sellele võib talle ka mõte müstilise saatuse parandamatutest keerdkäikudest stressi maandavalt mõjuda, sest sellisel juhul saab ta süü mõnuga planeetide seisu, astroloogiliste krutskite või lihtsalt halastamatu saatuse kaela ajada. Ja mitte miski muu ei paku Vähile rohkem lohutust kui teadmine, et tema probleemide algallikas peitub väljaspool teda ennast. Olles oma loomuselt parandamatu melanhoolik ja liigne muretseja, tuleks Vähil lihtsalt hetkeks aeg maha võtta, sügavalt sisse hingata ja olukorda läbi kõrvaltvaataja silmade hinnata. Kõik ei ole tegelikult nii hull, kui pealtnäha paistab!

Lõvi

Oh seda Lõvi! Isegi, kui ebaõnnestumiste pikk jada tal usinalt kannul sammub ning totaalse luuseri staatusest teda vaid mõned hädised sammud lahutavad, soovib ta jätkuvalt igal sammul kiitusi kuulda ja teiste poolt imetletud olla. Seega võibki öelda, et see, mis Lõvil stressi eemal hoida aitab või seda leevendab, on auväärsed komplimendid tema Kõrgeaususe aadressil.

Mis siis aga õigupoolest ühte Lõvi närvi ajab? Kriitika, ebaõnnestumised, plaanide nurjumine, soovide eiramine ning kontrolli puudumine- see kõik kuulub Lõvi endast välja viimise mõrudasse repertuaari. Eriti tuleks siinkohal ära mainida kontrolli puudumine, sest üks tulihingeline Lõvi soovib peaaegu et iga kell igal ajal kõige üle kontrolli omada. Kontrolli puudumine, olgu siis tegemist arvutisüsteemi kokku jooksmisega või mõne tusase vihmapilve ilmumisega tema suvisele sünnipäevapeole, võib muidu päikselise Lõvi lausa tigedaks ajada. Samuti ei suuda Lõvi enda meelehärmi varjata, kui ammu pole lõbusal peol käidud või mis veel hullem- ta on külaliste nimekirjast lihtsalt välja jäetud. Selleks, et tasakaalu ja meelerahu säilitada, peab Lõvi õppima asjadel minna laskma, elama hetkes ning leppima kuldse eluseadusega, et kõike kontrollida pole võimalik. Niiviisi toimides muutub elu palju ilusamaks!

Neitsi

Neitsi on üldjuhul äärmiselt sõbralik ja rahulik, kuid hoidku maa ja taevas selle eest, kui tema süsteemsed plaanid peaksid nurjuma; tehtud töö, millesse ta oma energiat ja aega on investeerinud, ebatäiuslikuks osutuma või kui keegi tema meisterlikke ideid saboteerida üritab. Sellisel juhul ei pruugi Neitsi küll kiskja kombel teravaid hambaid näidata, kuid tema närvilisus ning pettumus muudavad ta üsna võimatuks kaaslaseks. Seega tuleks ta võimaluse korral üksi jätta ning oodata, mil ta end ise läbi enda ratsionaalse mõistuse maha rahustab.

Teisest küljest on aga jälle liigne mõtlemine just see, mis Neitsile kõige enam stressi valmistab. Ta teab väga hästi, et kontroll enda elu üle peitub tema enda kätes ning seega ei pruugi tema suured ootused nii endale kui ka teistele mõnikord reaalsusega kooskõlas olla. Neitsi kurikuulus nõudlik, detailsusele ja täiuslikkusele orienteeritud meelelaad viib teda ühest küljest elus küll väga palju edasi, kuid teisalt valmistab talle ka kõige enam pettumust ja piina, sest teatavasti võrdub täiuslikkus vaid ihaldatud ideaaliga. Selle asemel, et kõike parandada ja muuta proovida, tuleks Neitsil oma võimsat energiat õnnestumiste visualiseerimise peale kasutada ning uudishimulikult jälgida, kuidas positiivne võimas mõttejõud oma töö tema eest ise ära teeb!

82 jagamist
0/0
häält

Kommenteeri!